Jak nauczyć się testów na prawo jazdy? Zrozumieć je!

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy to etap, który musi przejść każdy przyszły kierowca. Jak więc poznać testy na prawo jazdy, aby skutecznie przygotować się do egzaminu z teorii?

Nauka teorii

Kucie pytań bez ich zrozumienia to bardzo zła metoda. Dobre przygotowanie do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy to po prostu zrozumienie skrzyżowań, sytuacji na drodze i przyswojenie sobie min przepisów prawa drogowego, pierwszej pomocy i zasad techniki jazdy. O ile pewne elementy są do "wykucia" - jak np dopuszczalne prędkości, to zdecydowaną większość z nich najlepiej zobrazować za pomocą dynamicznych animacji. I tu z pomocą przychodzi e-kurs

Wprawdzie z  książki da się  jeszcze uczyć, jednak niestety nie potrafi ona oddać realizmu ruchu drogowego, ani zobrazować skomplikowanych nieraz sytuacji na drodze. Można wręcz powiedzieć, że niektórych problemów nie da się obrazowo wytłumaczyć (lub wytłumaczyć wcale) z wykorzystaniem tekstu i statycznego obrazka.

Warto wiedzeić, że e-kurs-u używają ci, którzy nie chodzą na wykłady OSK, mają zerowy stan wiedzy o prawie drogowym i samodzielnie przygotowują się do egzaminu państwowego

Materiał kursu nauki jazdy znacznie znacznie łatwiej przyswoisz przeglądając animacje odzwierciedlające różnego rodzaju realne sytuacje w ruchu drogowym. Niestety książka tradycyjna musi zadowolić się jedynie statycznymi obrazkami, które choćby były najlepszej jakości nie oddadzą realizmu skrzyżowania, co od razu stawia ją na straconej pozycji względem nowoczesnych programów elearningowych.

Jeśli już chcesz zdecydować się na klasyczną książkę, to należy zwrócić uwagę na nie tylko na ilość i jakość ilustracji i omówionych przykładów, gdyż sam opis nie wystarczy, aby w pełni zobrazować sytuacje w ruchu drogowym.

Bez teorii nie ma jazdy

Testy na prawo jazdy to nie zbiór przypadkowych pytań, a sposób na przekrojowe sprawdzenie Twojego stanu wiedzy przed wyjazdem do ruchu drogowego. 

Przed egzaminem teoretycznym warto wiedzieć jakie pytania mogą tam na Ciebie czekać, dlatego tak ważne jest poznanie całej bazy pytań egzaminacyjnych, a ta dostępna jest na ZdmyTo. Przewagą systemu testów na prawo jazdy jest to, że wszystkie pytania zawierają jasne objaśnienie i wytłumaczenie, napisane prostym i przystępnym językiem. Nie znajdziesz tam więc sztywnego, prawniczego języka rozporządzeń czy ustaw, ze zrozumieniem którego problem mają nawet instruktory nauki jazdy.

Testy na prawo jazdy zdamyto możesz rozwiązywać na każdym urządzeniu - od komputera po smartfon.

Image: