Jak szybko nauczyć się testów na prawo jazdy?

Zdanie testów na prawo jazdy bywa trudnym zadaniem. Czy testy na prawo jazdy są naprawdę tak trudne? Jak szybko przygotować się do teorii w WORD Łódź?

Wbrew pozorom testy na prawo jazdy nie są trudne. Wprawdzie znajdziesz tam kilka podchwytliwych pytań, jednak zdecydowana większość nie sprawi Ci problemów, o ile... zwyczajnie pochodzisz na wykłady i przeczytasz podręcznik (chociaż lepszym rozwiązaniem jest e-kurs na prawo jazdy).

Przy okazji przypomnieć należy, że testy na prawo jazdy to zbiór pytań nie tylko z kodeksu drogowego. W bazie egzaminacyjnej, znajdują się przecież pytania dotyczące między innymi techniki kierowania, budowy pojazdu, pierwszej pomocy, czy zakresu obowiązkowego wyposażenia pojazdu. Trudno Ci więc będzie przygotować się do testów na prawo jazdy jedynie na podstawie kodeksu drogowego.

Jak szybko nauczyć się testów na prawo jazdy?

  1. Uczęszczaj na wykłady. Bezpośredni kontakt z wykładowcą to nie to samo co suchy przepis. Wiele kwestii wymaga dokładnego i obrazowego omówienia.
  2. Ucz się. E-kurs z animacjami i pytaniami kontrolnymi to doskonała forma nauki. Zwykły podręcznik do nauki jazdy nie jest w stanie wyjaśnić skomplikowanych nieraz sytuacji w ruchu drogowym z wykorzystaniem statycznego obrazka.
  3. Nie rozwiązuj jedynie testów na prawo jazdy. Taki sposób nauki sprawia, że algorytmy losujące pytania sprawią, iż część pytań wyświetli się kilka razy, inne wcale. A przecież przed egzaminem najlepiej jest poznać całą pulę dostępnych pytań. Do nauki służy tryb nauki, nie tryb testu.
  4. Testów na prawo jazdy ucz się działami. Poznaj całą bazę pytań egzaminacyjnych. Kompletna baza pytań egzaminacyjnych dostępna jest na stronie ministerstwa infrastruktury, jednak gotowe do nauki testy na prawo jazdy w trybie nauki udostępnia serwis zdamyto.com (z dostępem na komórkę i komputer). Na zdamyto użyj opcji "Nauka działami".
  5. Zaliczaj poszczególne działy - dziel naukę na małe etapy. Oczywiście całą bazę pytań z testów na prawo jazdy możesz poznać w ciągu jednego dnia, jednak taki sposób nauki sprawi, że wszystko Ci się pomiesza. Po prostu. Dziel więc naukę na małe etapy, po maksymalnie kilka działów dziennie. Zaliczanie działów sprawi jadnak, że łatwe dla Ciebie pytania pojawią się jedynie raz, inne – nie przerobione lub te na które padały błędne odpowiedzi będą wyświetlane do skutku. Aż je pojmiesz. Taki system inteligentnego przydzielania pytań oferuje właśnie zdamyto.
  6. Czytaj uzasadnienia do odpowiedzi. Łatwiej będzie Ci pojąć o co tak naprawdę chodzi w pytaniu.
  7. Czytaj uważnie pytania.  Baza pytań z testów na prawo jazdy zawiera kilka pytań, wymagających dokładnego przeczytania  (np to odnoszące się do nieprawidłowego poziomu oleju, czy skrzyżowań o ruchu okrężnym ze znakiem c-12). Czasem jedno słowo odwraca kompletnie treść i sens pytania. Zdarza się, że to samo na pozór pytanie ma inne odpowiedzi, a wszystko przez… zastosowanie tej samej grafiki ilustrującej. Szerzej pialiśmy o tym tutaj: Wtopy na teorii, czyli to samo zdjęcie-różne pytania.
  8. Przeglądaj swoje statystyki. Tam właśnie znajdziesz nie tylko najtrudniejsze dla Ciebie pytania, ale i całe działy, które sprawiają Ci najwięcej trudności.
  9. Nie idź na egzamin jeśli nie czujesz się na siłach. Może uda ci się nawet go zdać, jednak braki w przygotowaniu teoretycznym wyjdą wcześniej czy później na egzaminie praktycznym.

Testy na prawo jazdy: pełna oficjalna baza pytań na zdamyto.com.

Image: