Nauka jazdy na dwa sposoby, czyli egzamin z teorii przed kursem w OSK

Coraz więcej kursantów decyduje się na zdanie testów na prawo jazdy przed zapisaniem się na kurs nauki jazdy. Egzamin teoretyczny można bowiem zdawać jeszcze przed wyborem szkoły nauki jazdy.

Najpierw testy, później szkoła nauki jazdy

Tak naprawdę istnieją dwie drogi odbycia kursu nauki jazdy

  1. pełny kurs nauki jazdy (teoria+praktyka),
  2. lub skrócony (tylko teoria).

W tym drugim sposobie całą teorię musisz nauczyć się samodzielnie, ale to nic strasznego. Kompletny e-kurs znajdziesz na zdamyto.com. Wybierając tą drogę, kurs nauki jazdy obywasz bez części teoretycznej, a na egzamin teoretyczny z testów na prawo jazdy możesz zapisać się jeszcze przed zapisaniem się do OSK. 

Pamiętaj jednak, że nauczenie się samych testów na prawo jazdy to ryzykowna droga na skróty. Jedynie dobre przygotowanie teoretyczne daje Ci podstawy do zrozumienia i nauczenia się testów na prawo jazdy oraz zasad ruchu drogowego. A przecież chcesz nauczyć się jeździć a nie jedynie zdać egzamin na prawo jazdy...

Który kurs wybierzesz? To zależy wyłącznie od Ciebie.

Dwie drogi do uzyskania prawa jazdy

Kurs z wykładami Kurs bez wykładów

Uzyskaj orzeczenie lekarskie

Zrób zdjęcie do prawa jazdy

Uzyskaj numer PKK

Wybierz OSK i zapisz się na szkolenie (numer PKK niezbędny) Przygotuj się do egzaminu teoretycznego (pełną bazę pytań  stosowanych na egzaminach państwowych oraz e-podręcznik znajdziesz na zdamyto.com)
Przystąp do egzaminu teoretycznego, a następnie praktycznego (numer PKK niezbędny) Zdaj egzamin teoretyczny w WORD (numer PKK jest niezbędny)
  Wybierz OSK i zapisz się na szkolenie praktyczne (numer PKK jest niezbędny)
  Zapisz się na egzamin praktyczny w WORD

Po zdaniu egzaminu WORD prześle informację do twojego wydziału komunikacji. Tam musisz dokonać opłaty za wydanie prawa jazdy

Odbierz swoje prawo jazdy

Pamiętaj, że nie możesz prowadzić samochodu jeśli zdałeś egzamin a nie masz jeszcze prawa jazdy.

Ile kosztuje wydanie prawa jazdy?

W wydziale komunikacji musisz przygotować się na wydatek 100,50 zł

Image: