Pełna baza pytań

Testy na prawo jazdy można pobrac ze strony ministerstwa infrastruktury. Resort publikuje pełną aktualną bazę pytań egzaminacyjnych. Podstawą takiego działania jest art 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami zgodnie z którym pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Niestety ministerstwo publikuje wszysktkie pytania egzaminacyjne bez podziału na poszczególne kategorie prawa jazdy, w dodatku nie udostępniając odpowiedzi do nich.

Pełna oficjalna baza pytań dostępna jest na ZdamyTo.com - oczywiście z odpowiedziami, na wszystkie kategorie i to w trybie egzaminu oraz nauki.

testy na prawo jazdy
Testy na prawo jazdy zdamyto.com: tryb nauki działami

Wybierając testy na prawo jazdy ZdamyTo.com warto zwrócić uwagę na kilka wyróżniających je cech:

  1. Testy na prawo jazdy zdamyto.com zawierają wszystkie identyczne pytania, te same zdjęcia i filmy co na egzaminie państwowyw w WORD
  2. Każda odpowiedź na pytanie posiada swoje uzasadnienie opracowane przystępnym językiem.
  3. Testy na prawo jazdy można rozwiązywać zarówno drogą egzaminów próbnych jak i poprzez zapoznawanie się z poszczególnymi działami.
  4. Testy na prawo jazdy można rozwiązywać na każdnej platformie (komputer, tablet, smarphone) za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Dodatkowo zdamyto udostępnia gratis aplikację na Androida - rozwiązywanie testów na prawo jazdy nie wymaga połączenia z internetem.
  5. Szczegółowe statystyki postępów - system śledzi Twoje postępy w nauce, dzięki czemu wiesz który z działów należy powtórzyć, które pytania z testów na prawo jazdy sprawiają najwięcej trudności.
Image: